Hangi Durumlarda Ayak ve Ayak Bileği Cerrahına Görünmelisiniz?

hangi durumlarda ayak ve ayak bilegi cerrahina gorunmelisiniz blog yazisi

Çoğu insan hayatı boyunca en az bir kere ayak ve ayak bileğinde sorun yaşar. Peki, ayak ve ayak bileği cerrahına görünmeniz gerektiğini nasıl anlarsınız?
Bazen yardım almanız gerektiği çok bariz olurken bazen emin olamazsınız. Gerçekten de, birçok şikayetinizin hatta katlanabildiklerinizde dahil altında yatan nedenler kötüleşmeden profesyonel olarak kontrol edilmesi gerekir.
Ayak ve ayak bileği cerrahına görünmeniz gereken bazı durumlar şunlardır:

  • İncinme (burkulma, kırık kemik, vb.) durumunda
  • Ayakları etkileyebilecek tıbbi bir durum (diyabet, zayıf kan dolaşımı, vb.)
  • Bazı faaliyetleri gerçekleştirememe
  • Sabahları topukta ağrı
  • Ayak, ayak bileği veya alt bacakta ağrı
  • Ayakta bir süre bekledikten sonra rahatsızlık hissi
  • Ayak veya ayak bileğinin görünüşünde değişiklik
  • Anormal bir büyüme

Ayak ve ayak bileği cerrahları, ayak ve ayak bileğini etkileyen tüm semptomları ve problemleri tedavi edebilir, bu rahatsızlıklardan bazıları şunlardır:

 

 

 

Genel Sorular

Ayak veya Ayak Bileğinde Ağrı Hissetmek Normal Midir?

Hayır, ağrı veya rahatsızlık hissi normal değildir. Ağrılı bölge, bir uzman tarafından incelenerek tanı konulması ve tedavi edilmesi gereken bir probleme işaret etmektedir.

Ayak veya Ayak Bileği Cerrahına Gitmem Gerekirse Bu Sorunumun Ameliyatla Tedavi Edileceği Anlamına Mı Geliyor?

Hayır. İşin aslı ayak ve ayak bileği doktorları bu sorunları mümkün olduğunca ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmek üzere eğitilmişlerdir. Ameliyat ancak diğer yöntemlerin yetersiz kalması veya işe yaramaması durumunda önerilir.

Neden Ayak ve Ayak Bileği Cerrahına Görünmem Gerekir?

Ayak içerdiği 26 kemik, 33 eklem, 107 bağ ve 19 kas ve sinir yapısıyla oldukça karmaşık bir yapıdır. Ayakların yapacak oldukça çok işi vardır: Bizi ayakta tutar, attığımız her adımda maruz kaldığımız şoku absorbe eder. Ayağın yapısı, işleyişi ve vücudun diğer bölgelerini (sırt gibi) etkiliyor olması karmaşıklığını arttıran unsurlardır. Ayak ve ayak bileği cerrahları vücudun bu karmaşık bölgesinin sorunlarını teşhis ve tedavi edebilecek kapsamlı bir bilgiye sahiptir ve tüm sağlık personeliyle uyum içinde ayak ve ayak bileğiniz için mümkün olan en iyi tedaviyi almanız için çalışır.

Size Ulaşalım!

Bize Ulaşın!

0 (212) 240 1530

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir