Medikal Ayak Bakımı Nedir?

ayak bakimi 2

İnsanın gün boyu fiziksel bütün yükünü çekmesiyle yorulan, yıpranan ayaklarımız vücudumuzun en kıymetli organlarından bir tanesidir. Ayak sağlığı ve bakımı insan sağlığının çok önemli bir parçasıdır.
Ayaklarımıza bakım yaptırmamız için illaki bir sıkıntıyla karşılaşmamız gerekmemektedir. Bazen sorun oluşmaması için de ayaklarımıza bakım yaptırmalıyız. Medikal ayak bakımı tam olarak bu noktada devreye girmektedir.

medikal ayak bakimi 300x126 1

MEDİKAL AYAK BAKIMI NEDİR?
Ayakta problem yokken yahut çok ciddi boyutta olmayan problemlerde uygulanan tedavi yöntemi medikal ayak bakımıdır. Ayak yapısı değerlendirilerek kişi bilgilendirilir. Tırnak şekli düzenlenerek birçok rahatsızlığın önüne geçilir.
Medikal ayak bakımı hem estetiği hem de sağlık korur.

 

Günümüzün giyim tercihi çok önemlidir. Giyim tercihinde şıklığa gidilmek adına bazen ayaklar feda edilmektedir. Sert zeminli, sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar giyilerek ayaklar sağlıksız bir hale getirmektedir. Bilinçsiz bir şekilde ayağa uygulanan pedikür yapısal olarak sorunlara yol açmaktadır. Genetik yatkınlıkların yanlış tırnak kesimi ve benzeri uygulamalarla ayak sorunlarını tetiklemekteyiz.

MEDİKAL AYAK BAKIMI NELERİ İÇERİR?
Batık tırnak bakımı, deforme tırnak bakımı, mantarlı tırnak bakımı, hamilelik süreci ayak bakımı gibi birçok bakımı medikal ayak bakımı içermektedir. Bunun yanında ortez uygulamaları, jel sistem uygulamaları, nasır bakımını, çatlak topuk bakımlarını da medikal ayak bakımları içermektedir.

Günümüzde medikal ayak bakımı pedikür ile karıştırılmaktadır. Fakat ikisinin birbiriyle alakası yoktur. Medikal ayak bakımı daha profesyonel bir uygulamadır. Medikal ayak bakımında tırnak ve tırnak etleri kesilmez, ayaklar suda bekletilmez, ponzalama işlemi yapılamaz. Pedikürde olduğu gibi keskin aletler kullanılmaz. Ayak altındaki ölü dokumedikal ayak bakımı ile temizlenir böylece  deri kalınlaşmasının önüne geçilmiş olur. Ve birçok rahatsızlık engellenmiş olur.

medikal ayak bakimi nedir

 

MEDİKAL AYAK BAKIMI İLE BİRLİKTE EVDE ALABİLECEĞİMİZ KİŞİSEL ÖNLEMLER NELERDİR? 

Ayaklarımızın her gün yıkanmalı ve yıkadıktan sonra ıslak bırakmamalıyız. Kurulama işlemini dikkatli bir şekilde yapmalıyız. Ayak tırnaklarımızı düz, köşeleri yuvarlak olacak şekilde kesmeye çalışmalıyız. Günlük kullanım için rahat ayakkabı tercih etmeliyiz. Ayak bakım kremleri ve nemlendiriciler kullanmalıyız. Çorapsız ayakkabı giymemeli ve yalınayak gezmemeliyiz. Çorap tercihimizde yumuşak dokulu ayağı yıpratmayacak kumaştan olan çorapları tercih etmeliyiz. Medikal Ayak Bakımı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Size Ulaşalım!

Bize Ulaşın!

0 (212) 240 1530

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir