Önce Tedavi Sonra Maraton

Maraton ve Koşu

Ben de Bir Maraton Koşucusuyum!

Ayak ve ayak bileği cerrahisi uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi kariyeri boyunca sayısız spor yaralanmasını tedavi etti. Ama öyle bir hastası vardı ki onun haya­tını değiştirdi.

Sağlıklı ayaklar düşme riskini azaltıyor

Maraton koşucusu hastası sayesinde 40’ından sonra koşu sporuna merak salan Muğrabi, bunu epey ilerletip dünyanın dört bir yanında bu uzun koşulara katılır hale geldi:

“Koşmaya hastam B. Tugay’dan esinlenerek başladım. Hastam koşuları sırasında yaşadığı rahatsızlık için kapımı çalmıştı. Bir daha koşamayacağı endişesi taşıyordu. Kendisi Türkiye’de, dünyadaki beş büyük şehir koşusunu tamamlamış ilk profesyonel olmayan koşucu.

Onun koşuya bu denli bağlı ol­ması beni de etkiledi. Azmi, hevesi bana değişik bir şeyler yapabilme heyecanını getirdi. Ben de beş yıl önce koşmaya başladım. Hala devam ediyorum. Şu anda haftada dört gün koşu antrenmanı, iki gün de kardiyo antrenmanı yapıyorum. Toplamda haftada 30 km koşuyorum. Şu ana kadar New York ve Londra yarı maratonu, Türkiye’de iki kez Antalya, birer kez de Bozcaada ve Avrasya yarı maratonunda koştum. Zaman zaman sosyal sorumluluk projeleri için de koşuyorum.”

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Size Ulaşalım!

Bize Ulaşın!

0 (212) 240 1530

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir